Pobierz darmowy e-book o analizie płynności finansowej

Dbanie o płynność finansową w czasie spowolnienia gospodarczego to fundamentalne, ważniejsze niż kiedykolwiek zadanie każdego przedsiębiorstwa – zachowanie owej płynności nie tylko determinuje kondycję finansową firmy, ale także wyznacza jej pozycję konkurencyjną na rynku.

Jakie działania zatem podjąć, aby nie utracić płynności finansowej? Z jakich narzędzi skorzystać, aby zadbać o finanse swojej firmy na czas?

Pobierz bezpłatny e-book poświęcony controllingowi przepływów pieniężnych, opracowany z myślą o przedsiębiorcach, którzy zmagają się lub będą się zmagać z utratą stabilności finansowej, wywołaną zmianami ekonomicznymi w Polsce i na świecie. Z dokumentu dowiesz się m.in.:

  • Jaką rolę w ocenie płynności finansowej przedsiębiorstwa pełni tzw. cash flow oraz jakie obszary działalności obejmuje?
  • Jakie są najczęściej wykorzystywane KPI w analizie płynności finansowej?  Jak umiejętnie je interpretować, aby usprawnić kondycję finansową przedsiębiorstwa?
  • ​​​​​​​W jaki sposób analiza danych finansowych przy wykorzystaniu systemów klasy BI pozwala na skuteczniejsze zarządzanie finansami firmy?