Czym różni się kredyt od faktoringu

NEWSLETTER DLA PARTNERÓW

W najnowszej wersji programu Comarch ERP XT możesz zintegrować się z usługami finansowymi Comarch Finance Connect. Jeśli prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą, możesz teraz korzystać z faktoringu online. Faktoring to nowoczesna usługa finansowa dla przedsiębiorców, dzięki której zdobędziesz online środki pieniężne.

 
Czemu miałbyś skorzystać z faktoringu, a nie np. z kredytu?

Oba te produkty rozwiązują problemy z tymczasową utratą płynności finansowej, ale są między nimi istotne różnice:

  • Faktoring pozwala przyspieszyć płatność z wystawionych faktur. Dzięki temu przelew za wykonaną pracę możesz otrzymać jeszcze tego samego dnia, bez konieczności czekania do terminu płatności. W przypadku kredytu otrzymujesz pieniądze “z wyprzedzeniem” (jeszcze ich nie zarobiłeś).
  • Faktoringu nie powoduje zadłużenia, nie wpłynie negatywnie na Twoją zdolność kredytową.
  • Środki pozyskane dzięki faktoringowi możesz przeznaczyć na absolutnie dowolny cel.
  • Faktoring jest o wiele łatwiej dostępny. Nie musisz mieć zdolności kredytowej, przynosić zysków ani mieć regularnych przychodów. Nie musisz także dokumentować odpowiednio długiego stażu działalności. Najważniejsze są wystawiane kontrahentom faktury.
  • Procedura wnioskowania o faktoring jest uproszczona i zautomatyzowana. Wniosek złożysz online, a pieniądze otrzymasz na konto nawet w 5 minut.
 
Jak skorzystać z usługi?