AKTUALNOŚCI

Nowości, plany, prezentacje funkcjonalne – zapisz się na Spotkania dla Użytkowników Comarch ERP Optima i Comarch ERP XT w edycji ONLINE!
Jesteś Użytkownikiem systemu Comarch ERP Optima lub Comarch ERP XT? A może rozważasz jego zakup? Jeśli tak to zapisz się na Spotkania z Użytkownikami Comarch ERP Optima i Comarch ERP XT w Edycji ONLINE, które odbędą się 26 listopada. Wydarzenie jest bezpłatne, a poniższy film krótko przedstawi najważniejsze założenia konferencji:
Warto podkreślić, że podczas wydarzenia:

 • zobaczą Państwo prezentacje, dzięki którym jeszcze efektywniej będziecie korzystać z możliwości systemu,
 • wystąpią przed Państwem nasi Klienci, którzy omówią praktyczne aspekty korzystania z systemów Comarch ERP Optima i Comarch ERP XT,
 • pokażemy nową aplikację – Comarch Moje Biuro Rachunkowe – PREMIERA ROKU,
 • przygotowaliśmy także atrakcyjne rabaty dla uczestników.
Szczegóły agendy i możliwość zapisu znajdują się poniżej!
Aktualności
Comarch coraz mocniejszy w sektorze rozwiązań do zarządzania przedsiębiorstwami
Comarch utrzymuje ponad dwadzieścia procent rynku rozwiązań informatycznych do zarządzania przedsiębiorstwem w Polsce i zachowuje pozycję największego polskiego dostawcy systemów ERP na krajowym rynku. Jednocześnie polska firma zwiększyła sprzedaż do segmentu małych i średnich firm. Takie wnioski płyną z raportu „Poland Enterprise Application Market 2020 – 2024 Forecast and 2019 Vendor Shares Analysis”.
Stabilny wzrost sprzedaży pokazuje, że oferta Comarch jest dobrze dostosowana do potrzeb przedsiębiorstw i pokrywa zapotrzebowanie z wielu branż, w szczególności handlu detalicznego, e-commerce, produkcji czy też biur rachunkowych – komentuje Zbigniew Rymarczyk, wiceprezes zarządu Comarch i dyrektor sektora ERP.
Comarch zajął także drugie miejsce na rynku aplikacji do zarządzania zasobami organizacji (ERM), łańcuchem dostaw (SCM) oraz zarządzania operacyjnego (OMA) a także na rynku aplikacji analitycznych (BI). Z kolei wśród dostawców aplikacji do zarządzania relacjami z klientami (CRM) uplasował się na piątym miejscu.
Zachęcamy do zapoznania się z newsem, w którym omawiamy szczegóły raportu:
Uproszczenie przepisów ustawy o VAT
Przepisy ustawy o VAT często sprawiają podatnikom trudności. Ministerstwo Finansów przygotowało pakiet uproszczeń nazwany „Slim VAT”, który ma „uszczuplić” uciążliwości wynikające z przepisów.
Przeanalizowaliśmy, jakie zmiany są przewidziane w zakresie:
 • faktur korygujących in plus,
 • faktur korygujących in minus,
 • korzyści finansowych związanych z odliczeniem VAT,
 • kwot prezentów o małych wartościach,
 • ułatwień dla eksporterów.
Temat rozwijamy w naszym wpisie na blogu, do którego lektury serdecznie zapraszamy!
Poznaj inne ważne zmiany w przepisach z naszą książeczką o zmianach w prawie 2020-2021
Przypominamy o możliwości pobrania darmowej książeczki, w której opisujemy najważniejsze zmiany prawno-podatkowe w latach 2020-2021.
Dlaczego warto pobrać broszurę?
 • Opisujemy takie zagadnienia, jak JPK_V7, Pracownicze Plany Kapitałowe, czy kasy fiskalne online.
 • Przedstawiamy terminy i wyjaśniamy znaczenie zmian dla przedsiębiorców.
 • Omawiamy sposób implementacji zmian w systemach Comarch ERP.
Pobierz książeczkę i bądź przygotowany!