Zmiany w podatkach dochodowych

 

Zmiany w podatkach dochodowych

 
Początek roku oznacza zwykle dla przedsiębiorców kolejne zmiany w przepisach podatkowych. W tym roku szczególnie dużą dynamikę zmian możemy zaobserwować na płaszczyźnie podatku dochodowego.
Zachęcamy do zapoznania się z  omówieniem tych obszarów, z którymi na co dzień będzie stykać się największa grupa podatników.
 
W naszym artykule na blogu, wyjaśniamy zagadnienia takie jak:
  • spółki komandytowe i jawne podatnikami CIT,
  • na czym polega tzw. „Estoński” CIT,
  • obniżona stawka CIT od 2021 r.,
  • obowiązek publikacji informacji o realizowanej strategii podatkowej,
  • zmiany w zakresie administracji struktury skarbowej.
 
Zapoznaj się z artykułem i poznaj istotne dla przedsiębiorcy zmiany.
 
  PRZECZYTAJ  
 

Skuteczne rozwiązanie dla branży E-commerce w B2B

Skuteczne rozwiązanie dla branży E-commerce w B2B

 
Otrzymaliśmy w bardzo szybkim tempie kompleksowy i wartościowy nowy kanał sprzedaży – zauważa Marcin Gaweł, właściciel firmy Specto. Kolejnym etapem rozwoju sklepu ma być integracja z systemem Allegro. Docelowo firma planuje sprzedawać ponad 5 tys. produktów na cały kraj.
 
Mowa o rozwiązaniu Comarch e-Sklep w wersji B2B, wdrożonym w firmie Specto, będącej dystrybutorem odzieży roboczej, rękawic, środków ochrony oczu, słuchu, głowy, sprzętu przeciwpożarowego i chroniącego przed upadkiem.
 
Na czym szczególnie zależało dystrybutorowi? Po pierwsze, by sklep był atrakcyjny wizualnie – atrakcyjność wizualna jest ważną częścią skutecznej sprzedaży w sieci; po drugie, by miał możliwość filtrowania po atrybutach, a strona produktu i koszyka była przejrzysta i przyjazna; po trzecie, by był zoptymalizowany pod kątem prędkości (nikt przecież nie lubi czekać) i by stronę dało się wygodnie przeglądać na urządzeniach mobilnych.
 
Na naszym blogu poznasz szczegóły wdrożenia, funkcjonalności e-Sklepu i korzyści jakie wyniosła firma!
 
  PRZECZYTAJ  
 

Nowa wersja Comarch ERP Optima 2021.2.1.

Szanowni Państwo!

Z przyjemnością informujemy, że jest już dostępna nowa wersja Comarch ERP Optima 2021.2.1.

 

 

Nowa odsłona systemu Comarch ERP Optima to przede wszystkim  możliwość  naliczania deklaracji rocznych PIT-28(23), PIT36(28), PIT-36L(17) wraz z załącznikami na formularzach obowiązujących za rok 2020 a także możliwość utworzenia deklaracji RUD oraz CUK-1.

 

 

Dowiedz się więcej >>

 

 

 

Skanery EPSON w ofercie COMARCH

Skanery EPSON przy współpracy z Comarch DMS zapewniają Państwu skuteczną pracę ze skanami w różnych scenariuszach biznesowych. Zachęcamy do optymalizacji pracy w firmie za pomocą rekomendowanych przez nas skanerów EPSON, które są dostępne w ofercie ZOC: skontaktuj się ze swoim partnerem lub złóż zamówienie w e-sklepie.

Posłuchaj podcastów Comarch ERP!

IT Talks with Comarch – posłuchaj podcastów Comarch ERP!

 
Podcasty to coraz bardziej popularna forma spędzania wolnego czasu. Wychodząc naprzeciw zainteresowaniom naszych Klientów również Comarch stworzył swój kanał. Na początek udostępniamy nagrania audio, powstałe na bazie materiałów video z cyklu #ERPwpraktyce.
 
  • Jak system Comarch ERP Optima zautomatyzował pracę biura rachunkowego Nominus w takich obszarach, jak obsługa klientów, panowanie nad obiegiem dokumentów, praca na skanach dokumentów, czy procesy kadrowe? Zapraszamy do wysłuchania wywiadu z panem Grzegorzem Wichrem, prezesem zarządu Nominus.
  • Intuicyjny w obsłudze sklep internetowy jest czymś, co klienci szczególnie cenią. Właśnie takim kanałem sprzedaży, dzięki Comarch e-Sklep B2B, dysponuje firma Debiut Plus. Zachęcamy do wysłuchania wywiadu z Mateuszem Miągowskim, kierownikiem działu e-commerce Debiut Plus i i zapoznania się z korzyściami z wdrożenia systemu modułu Comarch e-Sklep B2B.
 
Zapraszamy do odsłuchania podcastów na stronach Comarch:
 
  POSŁUCHAJ  
 
Można nas również znaleźć na Spotify:
 
Comarch e-Sklep B2B w Debiut Plus
 
  POSŁUCHAJ  
 
Comarch ERP Optima w Nominus
 
  POSŁUCHAJ  
 

Gerda do backupu danych używa Comarch IBARD

Gerda do backupu danych używa Comarch IBARD 

 
Spółka Gerda – producent drzwi i zamków, jest ekspertem w dziedzinie zapewniania bezpieczeństwa naszym domom. W kwestii bezpieczeństwa danych postanowiła zaufać firmie Comarch i wybrała aplikację Comarch IBARD.
 
Comarch jako producent systemów ERP chcąc zapewnić użytkownikom swoich systemów szeroką ofertę w obszarze zabezpieczenia danych stworzył aplikację Comarch IBARD. Aplikacja pozwala na wykonywanie kopii zapasowych baz MS SQL oraz plików i folderów według zaplanowanego harmonogramu.
 
Dzięki wykorzystaniu Comarch IBARD mamy zapewnioną automatyczną kopię bezpieczeństwa naszych systemów zgodnie z ustalonym przez nas grafikiem. Dzięki temu mamy kopię wszystkich danych w chmurze z wygodnym dostępem z każdego miejsca, a status wykonania backupu każdorazowo możemy śledzić poprzez aplikację dostępną na smartfony – mówi Artur Dziobak, szef Działu IT firmy Gerda.
 
Dodatkowo Gerda zyskała wygodne narzędzie do wymiany dużych plików z partnerami biznesowymi. Wszystko dzięki temu, że Comarch IBARD ułatwia także komunikację i wymianę dokumentów w dogodnym dla siebie modelu – udostępnianiu za pomocą FTP, linków, czy bezpośrednio na konto innej osoby.
 
Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej o działaniu Comarch IBARD w Gerdzie:
 

Rozliczanie podatku cukrowego

Od 1 stycznia obowiązuje nowa opłata akcyzowa – podatek cukrowy. Argumentem za jego wprowadzeniem był aspekt prozdrowotny, a jego celem jest obniżenie spożycia cukru w Polsce w przeliczeniu na mieszkańca.

Nowa wersja Comarch ERP Optima już dostępna!Szanowni  Państwo!
 
Z przyjemnością informujemy, że jest już dostępna nowa wersja Comarch ERP Optima 2021.1.2.
 
Nowa odsłona systemu Comarch ERP Optima to przede wszystkim możliwość naliczania deklaracji rocznych
PIT-4R(11), PIT-8AR(10), IFT-1/1R(16) na formularzach obowiązujących za rok 2020.
 
  Dowiedz się więcej >>  

Promocja “Optymalny start”

Szanowni Państwo,
tylko do 31.01.2021 Comarch ERP Optima z rabatem w wysokości 20%!
Rabat wynosi:

  • 20% na licencje stacjonarne Comarch ERP Optima i
  • 20% na abonamenty przez pierwsze 12 miesięcy korzystania z Oprogramowania Comarch ERP Optima w chmurze.
Aby otrzymać rabat w promocji „Optymalny start” należy przesłać za pośrednictwem swojego Partnera Comarch fakturę za zakup licencji lub przedłużenie gwarancji na dotychczas używane oprogramowanie wystawionej nie wcześniej niż 1.01.2020.
Więcej informacji znajdą Państwo na stronie oraz w Regulaminie.